> Škola  > Knjižnica  > O knjižnici

Fond
Nakon otpisa provedenog 2016. g. knjižnični fond prema stanju u inventarnoj knjizi na dan 6. 9. 2017. broji 3001 jedinicu knjižne građe.

Većinu fonda čini lektira propisana nastavnim planom i programom te stručna literatura iz pojedinih nastavnih predmeta. Knjižnična građa, organizirana prema UDK, dostupna je korisnicima u slobodnom pristupu i organizirana u niz zbirki među kojima se ističu zbirka lektirne građe i stručne literature, zbirka periodike, audiovizualna, referentna i zavičajna zbirka.

Knjižnična djelatnost

Uz primarnu funkciju nabave i/li posredovanja informacija u različitom formatu, knjižnica u suradnji s učenicima i nastavnicima planira pokretanje istraživačkih projekata kroz koje će se provoditi program informacijske pismenosti. U skupini Mladi knjižničari učenici sudjeluju u izradi prigodnih plakata i ostalim kreativnim aktivnostima koje se održavaju u prostoru knjižnice, daju svoj doprinos planiranju knjižničnih aktivnosti te obavljanju jednostavnijih radnih zadataka uz nadzor knjižničarke (popravak oštećene knjižne građe, organizacija građe na police prema podskupinama UDK, sudjelovanje u uređivanju mrežnog knjižničnog prostora).

Knjižnica je postigla načelni dogovor o suradnji s lokalnom narodnom knjižnicom na razini posudbe knjižnične građe te sudjelovanja učenika u kreativnim programima, kulturnim i javnim aktivnostima narodne knjižnice.

« Studeni 2020 »