DALMATINSKA MARENDA U SREDNJOJ ŠKOLI BOL

Autor: Ada Seferagić, Petra Kokeza, 26. 4. 2024.

Srednja škola Bol je 25. travnja bila domaćin edukacije i master classa zajedničkog naziva Brendiranje turističkih destinacija kao cjelogodišnjih ili sezonskih gourmet destinacija u organizaciji TZ Splitsko- dalmatinske županije, TZ općine Bol i Šefova kuhinja mediteranskih i europskih regija u sklopu projekta Dalmatinska marenda.

Teorijski dio edukacije održali su Alma Harašić Bremec i Ive Cvitanić koji su jako zanimljivo približili prepoznatljivosti i posebnosti dalmatinske marende i upoznali prisutne s modalitetima promocije gourmet destinacije te ukazali na potencijal uključivanja brendirane gourmet ponude u programe manifestacija. Master class su održali poznati chef Željko Neven Bremec i pobjednik ovogodišnjeg Bisera mora Petar Vlak. Na oduševljenje prisutnih skuhali su janjetinu s bižima, pečenu tunu s verzotom i kaparima, frigane kozice, domaći kruh i rožatu. Svi prisutni su se složili da su opravdali
dobar glas koji ih prati pošto nisu mogli odlučiti koje jelo je najukusnije. U svakom slučaju hvala svima koji su sudjelovali i nadamo se da ovo neće biti zadnje druženje ovakve vrste.
Turistička zajednica Bol najavila je održavanje još ovakvih radionica za iznajmljivače, vlasnike ugostiteljskih objekata, hotelijere, predstavnike OPG -ova, kuhare, konobare, učenike, nastavnike i sve zainteresirane kako bi zajednički kreirali autohtoni i održivi proizvod.

« Svibanj 2024 »