> Nastava  > Smjerovi
Smjerovi

Opća gimnazija omogućava upis na željene fakultete. Program gimnazije  daje učenicima široku lepezu znanja, a kroz izborne predmete naši učenici se mogu opredijeliti za buduća zanimanja.

Turističko-hotelijerski komercijalist može obavljati visoke organizacijski i tehnološki zahtjevne poslove u hotelima. Obrazovanje je u četverogodišnjem programu sa završnim ispitom. Učenici mogu polagati ispite državne mature i tako se upisati na željeni fakultet. Naši učenici obavljaju praktičnu nastavu i stručnu praksu u hotelima visoke kategorije.

Kuhar obavlja poslove pripreme svih vrsta hladnih i toplih jela i slastica prije posluživanja. Nakon završene škole učeniku se pruža mogućnost sigurnog zaposlenja kao i daljnjeg usavršavanja u struci doškolovanja i prekvalifikacije.

Konobar obavlja pripremne radove prije posluživanja, održava sredstva, uređaje i drugi inventar, postavlja stolove, poslužuje sve vrste jela prema uobičajenim sustavima posluživanja. Nakon završene škole učeniku se pruža mogućnost sigurnog zaposlenja kao i daljnjeg usavršavanja u struci, doškolovanje i mogućnost prekvalifikacije.

Program obrazovanja za stjecanje više razine kvalifikacije

Program obrazovanja za stjecanje više razine kvalifikacije  - turističko-hotelijerski komercijalist

Na temelju članka 24. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (Narodne novine, broj 87/2008, 86/2009, 92/2010, 105/2010-isp., 90/2011, 16/2012, 86/2012, 94/2013 i 152/2014, 07/17, 68/18, 98/19, 64/20), ministar znanosti, obrazovanja i sporta donio je Pravilnik o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije (NN 8/2016) koji se nalazi u priloženim dokumentima. Ovim pravilnikom utvrđuju se uvjeti i načini nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika.

Odlukom Nastavničkog vijeća, a temeljem Pravilnika, odobrava se pravo na nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika za učenike koji su predali Zahtjev za nastavkom obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitoga učenika.

Učenici kojima je odobren nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije upisuju se u školu putem ispunjene upisnice, dostupne u priloženim dokumentima koju predaju u tajništvo Škole.

Učenicima će škola izdati rješenje kojim se učeniku odobrava nastavak obrazovanja, utvrđuje se rok do kojega učenik mora položiti razlikovne i/ili dopunske ispite te izvršiti sve obveze, kao i sve druge važne pojedinosti vezane uz nastavak obrazovanja.

RUJAN

OBAVIJEST ZA UČENIKE U PROGRAMU OBRAZOVANJA ZA STJECANJE VIŠE RAZINE KVALIFIKACIJE  - TURISTIČKO-HOTELIJERSKI KOMERCIJALIST

Učenik nastavlja školovanje u statusu redovitog učenika IV. razreda za zanimanje turističko-hotelijerski komercijalist.

Učenik je uvjetno upisan te je u obvezi sve razlikovne i dopunske ispite položiti do 31. kolovoza 2022. kako bi početkom školske godine 2022./2023. počeo pohađati nastavu IV. razreda za zanimanje turističko-hotelijerski komercijalist.

Učenik je dužan stručnoj službi škole na propisanom obrascu prijaviti polaganje ispita do 5. u mjesecu, a ispiti će se održavati u posljednjem tjednu tekućeg mjeseca s iznimkom u mjesecu srpnju i kolovozu 2022. god. za koje će rokovi biti objavljeni na oglasnoj ploči i mrežnim stranicama škole.

Učenik ima pravo svaki dopunski ili razlikovni ispit polagati 3 puta.

KUHAR

Učenik polaže sljedeće:

DOPUNSKE ISPITE (informacije o sadržaju svakog dopunskog ispita učenik će dobiti na konzultacijama s predmetnim nastavnikom)

1. Engleski jezik, 1. strani jezik – za I. razred

9. Statistika – za III. razred
  10. Knjigovodstvo – za III. razred
  11. Organizacija poslovanja poduzeća u ugostiteljstvu – za I. razred

Učenik je dužan do 31. kolovoza 2022. god. u dogovoru sa stručnom nastavnicom Majom Karmelić odraditi razliku praktične nastave.

Neispunjavanjem svih obveza učenik gubi status redovnog učenika.

KONOBAR

8. Statistika – za III. razred
  9. Knjigovodstvo – za III. razred
  10. Organizacija poslovanja poduzeća u ugostiteljstvu – za I. razred

Neispunjavanjem svih obveza učenik gubi status redovnog učenika.

O ispitima

Učenik je obvezan položiti ispite do 31. kolovoza tekuće školske godine.

Ako učenik opravdano ne pristupi ispitima u zadanim rokovima, Škola mu je dužna omogućiti naknadno polaganje ispita nakon prestanka razloga zbog kojega nije pristupio ispitu.

Ako učenik ne položi ispite u rokovima, gubi pravo nastavka obrazovanja za THK u statusu redovitoga učenika (niti u drugoj školi).

Učenik ne može pristupiti polaganju ispita iz višega razreda, ako nije položio sve razlikovne i dopunske ispite iz prethodnoga razreda.

Učenik može u jednome danu polagati najviše tri ispita.

Ispit iz jednoga nastavnog predmeta može se polagati najviše tri puta, i to dva puta pred predmetnim nastavnikom te jedan put pred ispitnim povjerenstvom.

Projekt Divlji pijat

« Rujan 2021 »

Agencija za mobilnost

MZO