Druga faza projekta

U našoj školi je dana 27.05. 2019., održana druga radionica pod nazivom ''Papir koji slika i miriše''. Sudjelovalo je 6 učenika, koji su na prethodnoj radionici pokazali spretnost u tehnici paper cuttinga i paper engineeringa. Zadatak radionice je bio osmisliti načine promoviranja mediteranske kulture i tradicije, flore i faune, a samim time i načine zarade za novoosnovanu Učeničku Zadrugu. Jedna skupina se okušala u 3D modeliranju, a druga u izradi zanimljivih razglednica u tehnici paper cuttinga. Putem skypea nam se pridružila i umjetnica Tena Letica-Tkalčević, te je djeci prezentirale razne uratke od papira, kao npr. Izvanredne pop-up knjige. Djeca su za nju imala i nekoliko pitanja, vezano za projektiranje i konstruiranje 3D modela. Završna radionica, na kojoj će tema biti izrada božićnih ukrasa, će se održati u studenome.

Prva faza projekta

Voditeljica projekta „Papir koji slika i miriše“ je  prof. Ines Kraljević.

U tehnici paper cut i paper enginering - učenici kreativno promišljaju papir kao novi medij.

Dana 04.04. u prostorijama Srednje škole Bol održana je prva od tri radionice. U radionici je sudjelovalo 15 učenika srednje škole, a u tom pothvatu su im se pridružile Maja Duka i prof. Ada Seferagić. Učenici su se upoznali s najosnovnijim tehnikama papercuttinga i paper engineeringa, kao što su izrada šablona te dizajniranje jednostavnih pop-up čestitki. Iduća radionica će se održati 03. svibnja, gdje učenici idu korak dalje u razvijanju svojih vještina i kreativnosti. Zadnja radionica, izrada božićnih ukrasa, održati će se u studenome.