"Djeca Kivumua ne žele milostinju nego pravo na obrazovanje"

Autor: Marijana Marić, 28. 4. 2017.

Učenici Srednje  škole Bol i ove godine su kroz korizmeno vrijeme prikupljali novčane priloge za djecu Kivumua u Ruandi.

Nastavak je to prošlogodišnje akcije pod nazivom "Djeca Kivumua ne žele milostinju nego pravo na obrazovanje"
Naime, Centar Otac Vjeko okuplja i organizira nastavu za djecu koja skoro isključivo zbog toplog obroka i dolaze na nastavu.
Mjesečna cijena tog toplog obroka je 35 kuna po učeniku!!!

Međutim, zahvaljujući donacijama, kojih smo i mi evo  dio, Centar svake godine napreduje u radu i broju učenika i njihov rad možete pratiti  na linku.

Udruga Srce za Afriku prati i promiče rad Centra na području Hrvatske, pa i šire. Zahvaljujući njima  ove godine smo kao zahvalu za prošlogodišnju donaciju dobili dar tamošnjih učenika.
Naime svaki djelatnik i učenik Osnovne i Srednje  škole Bol je dobio mali križ izrezbaren u drvu eukaliptusa kojeg dole ima koliko i kod nas borova, otprilike!
Takve križeve i druge suvenire iz Kivumua su i naši mještani mogli vidjeti, kupiti i tako donirati sredstva Centru na našim uskrsnim prodajama na štandu u centru mjesta u nekoliko navrata kroz Korizmu.
Akciji su se pridružile naravno i naša draga profesorica Ada, "posvuduša" kad su humanitarne akcije u pitanju  s prigodnim radovima  učenika Gimnazije te gospođa Tanja iz knjižnice koja je  prati u stopu u angažmanu s djecom.
A kako šećer dolazi na kraju, učenici Ugostiteljske škole s nastavnicama Marijom i Marijanom su pripremile slatke delicije koje su naravno, prvo "nestale"sa štanda.
Zahvaljujemo se svim djelatnicima i učenicima škole koji su i na druge načine dali svoj doprinos ovoj akciji.
Hvala, jer
"DJECA KIVUMUA NE ŽELE MILOSTINJU NEGO PRAVO NA OBRAZOVANJE!"

« Svibanj 2024 »